На међународној манифестацији ДАНИ ЋИРИЛИЦЕ,која се одржава у Баваништу, под покровитељством Министарства просвете и Вукове задужбине, Маринела Туркоње (2-6), ученица Хемијско-медицинске школе чији је ментор професорка Нађа Бранков, освојила је 1. место, за песму посвећену Светом Сави, а на задату тему Мој јунак.

Жири, састављен од наших врсних академика је у изузетно јакој конкуренцији (на конкурс је пристигло 5261 рад из Француске, Швајцарске, Италије, Немачке, Бугарске, Чешке, Грчке,Црне Горе, Републике Српске, Хрватске, као и из Аустралије и Јужне Африке) одушевљено издвојио и наградио 1. местом Маринелин рад,који је имао част и достојанство да га на овом јединственом Сабору Ћирилице прочита др Љиљана Симић. Честитамо на постигнутом успеху!

Photo 180526112943 resized